Mistrovské utkání sezóna 2020/21

SK Blatnice „A“ - Lipník

2 : 2  ( 1 : 1 )

Branky: Cech Tomáš, Trnka Jiří

Naše áčko nastupovalo do nové sezóny ve skvělém rozpoložení, kdy jsme dokázali po delší době vyhrát tradiční turnaj ve Výčapech.

Po koronavirové pauze bylo spoustu fotbalových fandů natěšeno na začátek soutěže a slunečné počasí kvalitní divácké kulise jen pomohlo.

Hrál se pohledný fotbal, kdy bylo v první půli k vidění několik šancí a hned v 10´minutě jsme dokázali po zásluze jít do vedení zásluhou Tomáše Cecha. Ve 26´minutě se nám nepodařilo kvalitně rozehrát a hosté využili svůj brejk dokonale. První půle tedy skončila smírně 1:1 a bylo jasné, že nás bude čekat kvalitní podívaná i v druhém poločase.

Druhý poločas začali lépe hosté a v 50´minutě se ujali vedení. Hosté z Lipníka si chtěli pohlídat hubené vedení až do konce utkání a snažili se hrozit z rychlých brejků. V 85´minutě se nám podařilo zužitkovat závěrečný tlak, kdy po přesně zahraném centru na zadní tyč si hlavou našel míč kapitán Jirka Trnka a rozhodl o zasloužené dělbě bodů za výsledek 2:2.

V příštím kole jedeme na hřiště rezervy Náměště do Vícenic.

Sestava: Holík Jiří – Pokorný Tomáš (53´Lojka Daniel), Hutař Martin, Karásek Miroslav (81´Dušek Radek), Rumíšek Filip, Trnka Jiří, Trnka Michal, Svoboda Marek, Eberl Zdeněk (72´Šimek Jakub), Cech Tomáš, Sova Milan

Horní Újezd - SK Blatnice „A“

4 : 4  ( 3 : 0 )

Branky: Sova Milan, Eberl Zdeněk, Rumíšek Filip, Hutař Martin

Červená karta: 88´Trnka Jiří (nesportovní chování)

První poločas byl z naší strany i přes převahu v držení míče katastrofální a domácí nám dali lekci z produktivity a do konce prvního poločasu nám vstřelili z brejků 3 branky.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s vědomím, že můžeme s utkáním ještě něco udělat a hned v 50´minutě se trefil Zdena Eberl. O 4´minuty později na rozdíl branky snížil střelou pod břevno Filip Rumíšek. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali v 74´minutě, kdy se nezvykle hlavou trefil Milan Sova. Jenže domácí nachytali našeho brankáře na houbách, kdy se dokázali trefit z půlky hřiště. Neuběhla ani minuta a bylo opět vyrovnáno, kdy o dělbě bodů nakonec rozhodl Martin Hutař.

V příštím kole doma přivítáme Koněšín.

Sestava: Holík Jiří – Svoboda Marek, Lojka Daniel, Hutař Martin, Tomšíček Libor (46´Karásek Miroslav), Trnka Jiří, Rumíšek Filip, Trnka Michal, Sova Milan, Eberl Zdeněk, Cech Tomáš

SK Blatnice „A“ - Koněšín

1 : 0  ( 0 : 0 )

Branky: Sova Milan

Aktivním pojetí hry z naší strany byl vidět hned od první minuty. Bohužel spousta šancí neskončila v síti a tak první poločas i přes drtivou převahu skončil 0:0.

Druhý poločas byl z naší strany ještě lepší a na první branku sice se štěstím jsme museli čekat až do 60´minuty, kdy se tak na půl a za pomocí obránce hostů trefil Milan Sova. Do konce utkání další branka nepadla a tak jsme se museli spokojit s hubeným vítězstvím 1:0.

V příštím kole jedeme do Studence.

Sestava: Holík Jiří – Svoboda Marek, Lojka Daniel, Hutař Martin, Karásek Miroslav, Trnka Jiří, Rumíšek Filip, Trnka Michal, Sova Milan, Eberl Zdeněk (90´Trnka Patrik), Cech Tomáš (84´Pokorný David)

Studenec - SK Blatnice „A“

0 : 2  ( 0 : 0 )

Branky: Trnka Michal, Sova Milan

Hned od začátku utkání jsme si dokázali vypracovat několik šancí. Jednu vyloženou, kdy šel sám na brankáře zazdil Milan Sova. První půle i přes naši herní převahu brankou neskončila.

Druhá půle se vesměs odehrávala na polovině domácích a hned ve 49´minutě jsme zahrávali rohový kop a odražený míč z hranice velkého vápna dokonale trefil Michal Trnka a otevřel skóre utkání. Domácí se snažili zlobit z brejků, ale naráželi na dobře organizovanou obranu. Potřebovali jsem na klid vstřelit ještě jednu branku, což se také podařilo, kdy domácí v obraně zaváhali, čehož využil Milan Sova a v 83´minutě přeloboval brankáře. Utkání skončilo zaslouženě našim vítězstvím 0:2.

V příštím kole doma přivítáme Myslibořice.

Sestava: Holík Jiří – Svoboda Marek, Lojka Daniel, Hutař Martin, Karásek Miroslav, Trnka Jiří, Rumíšek Filip, Trnka Michal, Sova Milan (87´Doležal Bohumil), Eberl Zdeněk (89´Chrásta Josef), Šimek Jakub (90´Dušek Michal)

SK Blatnice „A“ – Myslibořice

Nehrál se příliš pohledný fotbal, kdy většina soubojů probíhala ve středu hřiště. Hosté se snažili nakopávat balóny do brejků, ale obrana byla nepropustná. Naši ofenzivní hráči hrozili pouze po hranici velkého vápna, a tak první poločas skončil bez branek.

Vzhledem k průběhu první půle bylo jasné, že mnoho branek v utkání početná divácká kulisa neuvidí a jedna branka může rozhodnout.

Běžela 54´minuta a po rohovém kopu vznikla před brankou hostů skrumáž hráčů, kde se nejlépe zorientoval Milan Sova s velkým štěstím a přispěním obránce hostů skončil konečně míč v síti - 1:0.

K vidění bylo dalších několik šancí na naší straně, kdy jsme si mohl vedení upevnit, ale další branka už v utkání nepadla a za hubenou výhru 1:0 asi zaslouženě bereme všechny body.

V příštím kole jedeme na hřiště Chlístova.

Sestava: Holík Jiří – Svoboda Marek, Lojka Daniel, Hutař Martin, Karásek Miroslav, Trnka Jiří, Rumíšek Filip, Trnka Michal, Sova Milan, Eberl Zdeněk (87´Trnka Milan), Šimek Jakub (78´Cech Tomáš)

Chlístov - SK Blatnice „A“

1 : 4  ( 1 : 2 )

Branky: Sova Milan 2, Eberl Zdeněk, Trnka Michal (pk)

Vstup do utkání nám příliš nevyšel a už v 9´minutě jsme prohrávali, kdy jsme si nepohlídali náběh. Šli jsme rychle za vyrovnáním, což se nám podařilo z pokutového kopu v 15´minutě, který proměnil Michal Trnka. Chtěli jsme do poločasu otočit utkání a v 39´minutě se nám to také podařilo, kdy se důrazem prosadil Zdena Eberl. Poločas tedy skončil zaslouženým vedením 1:2.

Hned od úvodu druhého poločasu jsme chtěli vedení navýšit, ale museli jsme si také hlídat nebezpečné náběhy rychlých útočníků domácích, což naše obrana zvládala dobře.

Kýžené branka přišla v 73´minutě, kdy se konečně trefil Milan Sova a hned o 3´minuty později definitivně rozhodl opět Milan Sova o zaslouženém vítězství 1:4.

V příštím kole doma na posvícení přivítáme Nové Syrovice.

Sestava: Holík Jiří – Svoboda Marek, Lojka Daniel, Hutař Martin, Karásek Miroslav, Trnka Jiří, Rumíšek Filip, Trnka Michal, Sova Milan, Eberl Zdeněk (85´Doležal Bohumil), Cech Tomáš (81´Pazour Jiří)

SK Blatnice „A“ – Nové Syrovice

4 : 1  ( 3 : 0 )

Branky: Trnka Michal 3 (2x pk), Sova Milan

Hned od úvodu bylo vidět, že jsme na tento zápas dobře naladěni, kdy jsme z rohového kopu vytvořili tlak, a odražený míč z hranice velkého vápna napálil do sítě Michal Trnka. Ve 22´minutě dost nesmyslně fauloval obránce hostů Kubu Šimka na hranici velkého vápna, kde byla minimální šance branku ohrozit. S nařízenou penaltou si pohodlně poradil opět Michal Trnka a bylo to už 2:0. Běžela 43´minuta a náběh Milana Sovy za obranu se snažil hasit ve velkém vápně brankář a opět zbytečně fauloval. Možnost z pokutového kopu završit hattrick za poločas měl Michal Trnka a s touto šancí nepohrdnul. Poločasový stav 3:0 byl jednoznačně zasloužený.

Druhý poločas byl také pro diváky velmi atraktivní, kdy jsme si nepohlídali v 67´minutě centr a hosté snížili na 3:1. V 76´minutě jsme definitivně rozhodli, kdy přeloboval brankáře Milan Sova a svoji jedenáctou brankou v sezóně završil na konečných 4:1. Tímto výsledkem jsme si upevnili 1. místo v tabulce.

V příštím kole jedeme na hřiště do Výčap.

Sestava: Holík Jiří – Svoboda Marek, Lojka Daniel, Hutař Martin, Karásek Miroslav (87´Doležal Bohumil), Šimek Jakub (65´Trnka Milan), Rumíšek Filip (81´Šabatka Martin), Trnka Michal, Sova Milan (86´Pazour Jiří), Eberl Zdeněk (78´Pokorný David), Cech Tomáš